Přístrojová lymfodrenáž

Právě díky přístrojové lymfodrenáži, založené na přerušované kompresi končetiny a vytváření tlakové vlny podporující lymfatický a žilní systém, lze dosáhnout optimálních kosmetických a léčebných výsledků. Z kosmetického hlediska je to především potlačení a odstranění celulitidy a tukových polštářů spolu se zlepšením vzhledu pokožky, k léčbě je lymfodrenáže využíváno u cévní a chronické žilní nedostatečnosti, prevence vzniku křečových žil nebo například u revmatických otoků. Kromě toho tato nová a moderní metoda urychluje vylučování odpadních látek z těla a prokrvení organismu.

Masáž provádím na profesionálním lymfodrenážním zařízeni LYMFOJETT-6. K této proceduře potřebujete legíny (punčochy, tepláky) + ponožky - možno doplnit zábal.

Lymfodrenáž přispívá k detoxikaci organizmu, regeneruje a relaxuje. Vhodná je i při celulitidě, u křečových žil, po trombózách žil dolních končetin, při chronické žilní nedostatečnosti, při syndromu těžkých nohou, pří únavě nohou. Uplatní se také při předoperační přípravě, pooperační péči a v rehabilitaci poúrazových stavů.

 Lymfodrenáž má své kontraindikace. Nepomůže při onemocněních srdce, jater a ledvin, která způsobí otoky. Neměla by být aplikována při akutních stavech jako virová nebo bakteriální onemocnění, nachlazení, zvýšená teplota, samozřejmě horečka, průjmy…. Absolutní kontraindikací je akutní zánět žil, srdeční a plícní nedostatečnost. Při jakémkoli onemocnění srdce, plic, jater a ledvin je vždy nutná konzultace o vhodnosti lymfodrenáže s ošetřením lékařem.

Všeobecně se doporučuje chodit prvních 14 dní třikrát týdně, poté dvakrát týdně do celkového počtu deseti aplikací. Mohou existovat i výjimky ( 15 procedur). Lymfodrenáž by neměla být aplikována denně z důvodu zvýšených nároků na kardiovaskulární a vyučovací systém.

 Do a po masáži je nutný dostatečný přísun tekutin (voda a neslazené čaje), aby se škodliviny snadno odplavily z těla ven.